1 z 10 sztuk Ferrari J50 trafiło na sprzedaż. Cena? 13 mln zł

Auto można zakupić u dealera Ferrari w Japonii.

Limitowane edycje zawsze podnoszą wartość samochodu i zmniejszają ryzyko szybkiej utraty wartości. Gdy mowa o supersamochodach, to o spadku wartość nie ma mowy, a jedynie możemy mówić o udanej inwestycji na lata.

Dokładnie tak jest z limitowanym do jedynie 10 egzemplarzy Ferrari J50, który był produkowany począwszy od 2016 roku wyłącznie dla japońskich klientów. Jego pierwotna cena nie została nigdy ujawniona, jednak spekulacje w 2019 roku mówiły o kwocie ok. 2 mln euro, czyli przeliczając z ówczesnym kursem, wynosiło to ok. 8,8 mln złotych.

Dziś na sprzedaż jest dostępny jeden egzemplarz tej wyjątkowej maszyny. Auto trafiło do tokijskiego dealera Ferrari w stanie niemalże idealnym. Wyprodukowane zostało w 2019 roku i pierwszy właściciel zdecydował się na czarny lakier Nero Daytona, częściowo odkryte włókno węglowe, a we wnętrzu znajdziemy czarną alcantarę. Przebieg omawianego Ferrari J50 to zaledwie 692 kilometry.

Ten wyjątkowy supersamochód został wyceniony na 398 milionów japońskich jenów, co w przeliczeniu jest równowartością ok. ok 13 milionów i 400 tysięcy złotych, czyli właściciel może liczyć na dochód na poziomie 4 milionów złotych po dwóch latach posiadania samochodu.

Ferrari J50 bazuje na modelu 488 Spider i napędzane jest tym samym, 3,9-litrowym silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 690 KM i 760 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

2019 Ferrari J50 – egzemplarz na sprzedaż, czerwiec 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz