Zdjęcia szpiegowskie

Nowe BMW M4 CSL zostało przyłapane podczas zakamuflowanych testów

Czas zrzucić trochę zbędnych kilogramów.

Nowe BMW Serii 3 oraz Serii 4 zostało przywitane z dość mieszanymi uczuciami, co było związane z nowymi, nieproporcjonalnie dużymi nerkami, które nie spodobały się wielu fanom marki. Niestety ten sam trend trafił do M4 oraz M4 Competiton i wszystko wskazuje na to, że ogromne nerki zobaczymy również w jeszcze gorętszym M4 CSL, które zostało właśnie przyłapane podczas zakamuflowanych testów.

Już na pierwszy rzut oka dostrzeżemy ogromne nerki, które doczekały się nieco zmienionej konstrukcji z nowymi elementami w kształcie litery Y wykończonymi w kolorze błyszczącej czerni. Dodatkowo na lewej nerce znalazły się emblematy M4 oraz CSL – Coupe Sport Leichtbau, które zostały ukryte pod kawałkiem czarnej taśmy maskującej. Bawarska marka postanowiła również przeprojektować przedni zderzak i nadać mu zdecydowanie bardziej agresywny wygląd, a standardowe wloty powietrza z M4 są teraz podzielone na dwie oddzielne sekcje. Nowe BMW M4 CSL podobno otrzyma pierwsze reflektory zaprojektowane przez dział „M”, jednak zapewne dotyczy to wyłącznie wewnętrznej grafiki, gdyż reflektory widziane w zakamuflowanym prototypie wydają się być identyczne z tymi, które możemy znaleźć w M4.

Podobnie sytuacja przedstawia się na tyle modelu, gdzie znalazły się te same tylne światła, co w M4, lecz otrzymały one nową szatę graficzną. Oprócz tego na tylnej klapie znalazł się spory spojler, który występuje jako opcja w BMW M4. Całość została uzupełniona przez zestaw czterech końcówek układu wydechowego, które zostały ustawione poziomo i prezentuje się zdecydowanie lepiej od opcjonalnych, pionowych stosów z M4.

Możemy również oczekiwać, że BMW M4 CSL otrzyma spory zastrzyk mocy względem M4 Competition, które oferuje już 510 KM mocy. Sądzimy, że topowy wariant otrzyma ponad 540 KM mocy, które zapewne będą trafiały wyłącznie na tylne koła przy pomocy automatycznej skrzyni biegów. Jak na ten moment nic nie wskazuje, aby BMW postanowiło wyposażyć CSL w napęd na wszystkie koła.

BMW zamierza rozpocząć produkcję BMW M4 CSL w lipcu przyszłego roku, stąd też możemy oczekiwać, że oficjalna premiera modelu nastąpi w pierwszych miesiącach 2022 roku.

2022 BMW M4 CSL – zdjęcia szpiegowskie, październik 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz