Zdjęcia szpiegowskie

Nowa Skoda Superb doczekała się kilku szkiców projektowych

Flagowy model Skody został również przyłapany podczas zakamuflowanych testów.

Obecna odsłona Skody Superb jest już obecna na rynku od kilku lat i w połowie 2019 roku doczekała się subtelnego faceliftingu. Jednak od tego wydarzenia minęły już ponad dwa lata i czeska marka szykuje się do wprowadzenia nowej generacji swojego flagowego modelu. Nowa Skoda Superb została niedawno przyłapana podczas zakamuflowanych testów, a dodatkowo do sieci trafiło kilka jej szkiców projektowych.

Niestety testowany prototyp został ukryty pod nadwoziem obecnej odsłony modelu, stąd też ujęcia szpiegowskie nie dostarczają nam zbyt wielu ciekawych informacji. Nieco lepiej wypadają szkice projektowe, które pozwalają nam spojrzeć, w jaką stronę pod kątem desingu zamierza pójść nowy Superb. Jednak nadal nie są one zbyt szczegółowe i przednie pionowe wloty powietrza pozostaje praktycznie niezauważalne na rysunkach.

Co ciekawe, zakamuflowany prototyp doczekał się jedynie stalowych obręczy oraz nudnych kołpaków do których przyczepione zostały urządzenia pomiarowe. Oprócz tego wygląda na to, że Skoda postanowiła dociążyć tylne siedzenia modelu, aby symulować obecność pasażerów, co jest dość ciekawym zabiegiem. Co ciekawe testowany pojazd otrzymał poliftowe reflektory, natomiast tylne światła wydają się pochodzić od wersji sprzedawanych w pierwszej połowie 2019 roku.

Posiadamy również kilka dodatkowych informacji o nadchodzącym Superbie. Flagowy model Skody będzie produkowany razem z Passatem w odnowionym zakładzie w Bratysławie na Słowacji, co oznacza, że opuści on czeskie linie montażowe w Kvasinach w Czechach, podobnie jak Passat, który opuści Niemcy. Sądzimy również, że nowy Superb urośnie nieco względem obecnej generacji, gdyż nowa Skoda Octavia doczekała się większych rozmiarów względem swoich poprzedniczek, stąd też taka decyzja wydaje się być oczywista. Dodatkowo model powinien być oferowany zarówno w wersji liftback, jak i kombi. Natomiast jej bratni model od Volkswagena może zostać ograniczony wyłącznie do praktyczniejszego nadwozia.

Warto także dodać, że według krążących pogłosek, nowy Passat będzie dostępny wyłącznie z automatyczną skrzynią biegów, co mogłoby również oznaczać, że trzeci pedał zniknie z wnętrza Superba. Dodatkowo, w niedawnym oświadczeniu dyrektor generalny Skody, Thomas Schäfer, powiedział, że chociaż hybrydy plug-in nie są przyszłością, to konfiguracja PHEV nadal ma sens w Octavii i Superbie dla flot.

2023 Skoda Superb – zdjęcia szpiegowskie, październik 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz