Zdjęcia szpiegowskie

Mercedes-AMG EQE 53 został przyłapany podczas zakamuflowanych testów

Czas na kolejnego elektryka od Mercedesa.

Zaledwie kilkanaście dni temu Mercedes przybył do Monachium z ciekawą kolekcją swoich najnowszych modeli, które doczekały się oficjalnych premier i prezentacji. Wśród nich mogliśmy zobaczyć potężnego Mercedesa-AMG EQS oraz nieco bardziej przyziemnego Mercedesa EQE. Jednak niemiecka marka nie zamierza zwalniać tempa i już przygotowuje dla nas kolejną niespodziankę, a jest nią nowy Mercedes-AMG EQE, który został właśnie przyłapany podczas zakamuflowanych testów.

Niestety pojazd został ukryty pod grubym kamuflażem, stąd też nie jesteśmy w stanie dostrzec praktycznie żadnych szczegółów nadwozia. Spod siatki maskującej możemy dojrzeć jedynie spory spojler, który został umieszczony na klapie bagażnika. Warto także zwrócić uwagę na felgi z dwukolorowym wykończeniem, które zostały uzupełnione o niskoprofilowe opony i przypominają obręcze, które mogliśmy zobaczyć w nowym AMG EQS.

Jak na ten moment nie wiemy, jaką mocą mógłby dysponować EQE spod szyldu AMG. Jego odpowiednik z rodziny Benz w wersji 350 został wyposażony w pojedynczy silnik elektryczny umieszczony w okolicy tylnej osi, który generuje 292 KM mocy. Możemy oczekiwać, że jego potężniejszy brat otrzyma konfigurację z dwoma silnikami elektrycznymi przekazującymi całą moc na wszystkie koła. W komunikacie prasowym dotyczącym podstawowego EQE niemiecka marka składała obietnice o mocniejszych wariantach oferujących „ około 500 kW”, co przekładałoby się na około 680 KM mocy. Trzeba przyznać, że byłaby to odpowiednia moc dla tego modelu, gdyż nie kolidowałby on z mocniejszym EQS, który oferuje nam 761 KM mocy.

Mercedes od samego początku twierdził, że EQE będzie konkurował z potężnymi modelami pokroju Tesli Model S, Porsche Taycan i Audi E-Tron GT, stąd też sądzimy, że niemiecka marka nie zamierza zwlekać z premierą jego mocniejszego wariantu i zaprezentuje go już w przyszłym roku. Warto także dodać, że powyższy model otrzymał oznaczenie 53, co aż prosi się o przygotowanie mocniejszej wersji z dopiskiem 63, która mogłaby porywalizować z Teslą Plaid Model S.

2023 Mercedes-AMG EQE 53 – zdjęcia szpiegowskie, wrzesień 2021

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz