Oto jak może wyglądać nowy Volkswagen Polo GTI

Spodziewamy się znacznego wzrostu mocy względem podstawowego Polo.

Grupa Volkswagena znacząco odświeża gamę swoich modeli i po niedawnym zaprezentowaniu nowej generacji Seata Leona, Skody Octavii oraz Volkswagena Golfa, nadszedł czas, aby zająć się mniejszymi pojazdami. W połowie bieżącego miesiąca został odświeżony Seat Ibiza, a zaledwie kilka dni później Volkswagen zaprezentował facelifting dla swojego Polo. Jednak niemiecka marka nie zaprezentowała wtedy jego topowej wersji GTI, która zadebiutuje dopiero latem.

Oczywiście nie przeszkodziło to grafikom z portalu Motor.es, aby przygotować własna wizję topowego Polo. Wariant GTI otrzymał identyczny projekt zderzaka, co jego większy brat Golf GTI, co oznacza, że znajdziemy w nim zintegrowane LED-owe lampy w kształcie plastrów miodu. Oprócz tego Polo został wyposażony LED-ową listę świetlną, która została pociągnięta wzdłuż przedniej maski, lecz otrzymała dodatkowe czerwone wykończenie świadczące o niecodziennym pochodzeniu modelu.

Tylna część pojazdu również otrzymała kilka zmian, a najważniejszą z nich jest zestaw dwóch końcówek układu wydechowego, które prezentują się zdecydowanie lepiej od swoich fałszywych odpowiedników. Oprócz tego otrzymaliśmy nieco przeprojektowane tylne światła, a z klapy bagażnika zniknął dopisek „Polo”, który został zastąpiony szyldem „GTI”. We wnętrzu spodziewamy się podobnym zmian, co w odświeżonym Polo, co oznacza, że do kokpitu trafi nowy cyfrowy zestaw wskaźników oraz zmienione sterowanie klimatyzacją, które zostało zaczerpnięte z odświeżonego Arteona oraz Tiguana. Oczywiście we wnętrzu nie będzie mogło zabraknąć dodatków w postaci licznych plakietek GTI.

Według krążących pogłosek, pod jego maskę trafi sprawdzony 2-litrowy turbodoładowany silnik generujący 209 KM mocy, czyli o 6 KM więcej, niż jego poprzednia odsłona. Oczywiście stanowi to ogromny zastrzyk mocy względem podstawowej wersji modelu, która została wyposażona w 1-litrowy motor zapewniający jedynie 110 KM mocy.

Odświeżony Volkswagen Polo GTI zostanie zaprezentowany już latem bieżącego roku.

2021 Volkswagen Polo Facelifting

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz