Limitowany McLaren 765LT spłonął na stacji benzynowej

Pozostało już tylko 764 egzemplarzy tego modelu.

Wszelkiego rodzaju wypadki i niebezpieczne sytuacje mogą zdarzyć się z udziałem praktycznie każdego samochodu, jednak nic nie wywołuje tak dużego poruszenia jak doszczętne zniszczenie limitowanego i piekielnie drogiego supersamochodu. Niestety jeden z egzemplarzy McLarena 765LT spłonął w Upper Gwynedd Township w Pensylwanii, a jedyne co po nim zostało to popiół i złamane serce właściciela.

Do pożaru doszło na jednej ze stacji benzynowych, a zażarta walka o ocalenie choćby fragmentu samochodu trwała aż przez dwie godziny, jednak strażacy nie byli w stanie poradzić sobie z szalejącymi płomieniami. W efekcie czego po superszybkim samochodzie pozostała jedynie sterta stopionego metalu, plastiku oraz kilka uszkodzonych elementów nadwozia.

Lokalni strażacy nie podali jeszcze przyczyny pożaru, jednak patrząc na fotografie, możemy sądzić, że miał on jakiś związek z tankowaniem pojazdu. Z całego nadwozia i podwozia modelu ocalał kawałek przedniej części pojazdu z maską, natomiast z całego tyłu możemy zidentyfikować jedynie fragment układu wydechowego oraz kilka elementów zawieszenia. Pojazd w żadnym wypadku nie nadaje się do naprawy, a oprócz właściciela jeszcze jedna osoba z pewnością nie będzie zbytnio zadowolona z całego wypadku. Mowa tu oczywiście o ubezpieczycielu, który będzie musiał wypłacić ogromne odszkodowanie.

McLaren 765LT powstał w nakładzie zaledwie 765 egzemplarzy i został wyposażony w 4-litrową V8 z podwójnym turbodoładowaniem, która zapewnia 765 Km mocy oraz 800 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Co więcej, na jego pokład trafiła siedmiobiegowa, dwusprzęgłowa przekładnia, która zmienia przełożenia o 15 procent szybciej niż w modelu 720S. Takie zestawienie pozwala modelowi wystrzelić do „setki” w zaledwie 2,8 sekundy oraz rozpędzić się maksymalnie do 330 km/h. Oczywiście wraz z takimi osiągami podąża wysoka cena, która opiewała na kwotę 358.000 dolarów, czyli około 1.349.865 złotych.

Spalony McLaren 765LT

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz