Land Rover Defender doczeka się wersji z trzecim rzędem siedzeń

Niestety mieszkańcy starego kontynentu zapewne będą musieli obejść się smakiem.

Potężny SUV brytyjskiej marki posiada dość rozległą historię, która została przerwa na trzy lata, kiedy to w 2016 roku zaprzestanego jego produkcji, aby dopiero w 2019 roku zaprezentować całkowicie nowego Defendera. To właśnie podczas tej krótkiej przerwy docierały do nas pogłoski mówiące o trzyrzędowym Defenderze, jednak dopiero teraz Land Rover postanowił potwierdzić te plotki. Nowy wariant został oficjalnie ogłoszony, a co więcej, trafi on do sprzedaży w przeciągu najbliższych 18 miesięcy.

Według dyrektora finansowego marki, Adriana Mardell bardziej przestronny SUV trafi do Ameryki Północnej, Chin, a także na Bliski Wschód, gdzie model nie był jeszcze dostępny. Niestety nie padły żadne słowa zapowiadające, że większy Defender trafi do Europy, stąd też sądzimy, że mieszkańcy starego kontynentu będą musieli obejść się smakiem… przynajmniej na razie.

Według dokumentu wewnętrznego, który wyciekł do sieci w 2019 roku, bardziej przestronny Land Rover Defender zachowa rozstaw osi Defendera 110 mierzący 3022 mm, lecz sam pojazd zostanie wydłużony o dodatkowe 342 mm i osiągnie ostatecznie 5100 mm długości. Co więcej, w tym samym dokumencie, Defender 130 został opisany jako „premium explorer” z ośmioma miejscami siedzącymi.

Szef projektowy Jaguar Land Rover, Gerry McGovern, powiedział również, że w najbliższym czasie możemy otrzymać kilka nowych projektów, gdyż firma „przygląda się temu, co możemy zrobić z tą marką, ponieważ przy stosunkowo niewielkich inwestycjach możemy zwiększyć jej atrakcyjność. Jestem absolutnie przekonany, że Defender sam w sobie stanie się mocną marką”.

Może to oznaczać, że w przyszłości Land Rover opracuje pick-upa opartego na Defenderze, gdyż brytyjska marka nigdy nie porzuciła tego pomysłu. Co więcej, trwająca moda na ciężarówki w Stanach Zjednoczonych może mieć ogromny wpływ na decyzję marki. Dodatkowo, według niedawno ogłoszonej strategii „Reimagine”, Jaguar stanie się marką całkowicie elektryczną do 2025 roku, a w powietrzu wiszą również plany elektryfikacji Land Rovera. Dla modeli Range Rover, Discovery i Defender zaplanowano nie mniej niż sześć całkowicie elektrycznych pojazdów, a pierwszy samochód o zerowej emisji powinien pojawić się w 2024 roku.

Land Rover Defender Yachting Edition od Carlex Design

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz