Moto Filmy

Land Rover Defender uzyskał 5 gwiazdek w teście Euro NCAP

Jest to z pewnością bardzo zasłużony wynik.

Jest to z pewnością bardzo zasłużony wynik.

NCAP jest organizacją non-profit, która powstała w 1979 roku i od tego czasu sprawdza poziom bezpieczeństwa w nowych samochodach. Tym razem europejski oddział NCAP postanowił wziąć na celownik najnowszego Land Rovera Defendera, który uzyskał bardzo dobry rezultat i zgarnął komplet pięciu gwiazdek w teście bezpieczeństwa.

Polecany film z naszego kanału

Testy Euro NCAP obejmują zderzenie czołowe przy prędkości 50 km/h zarówno z nieruchomą, jak i mobilną barierą, która również porusza się z prędkością 50 km/h. Test bezpieczeństwa obejmuje również uderzenie boczne oraz sprawdzenie systemów bezpieczeństwa, które odpowiadają za wykrywanie pojazdów i pieszych na drodze samochodu, a także reagowanie na powstałe zagrożenie.

Land Rover Defender już samym swoim masywnym wyglądem i rozmiarami mógł zwiastować bardzo dobry wynik w teście bezpieczeństwa. Wszelkie testy zderzeniowe przeprowadzone przez Euro NCAP pokazały, jak model ten posiada solidną i trwała konstrukcję, dzięki czemu mógł on bezproblemowo zdobyć po 85 procent wszystkich punktów w kategorii bezpieczeństwa dorosłych jak i dzieci.

Nieco gorzej przedstawiała się sytuacja z jego systemami bezpieczeństwa, które zdobyły już 79 procent i obejmowały testy automatycznego hamowania przed pieszymi, innymi pojazdami, czy też rowerami. Najgorzej wypadły testy bezpieczeństwa pieszych, w których potężny Defender zgarnął „jedynie” 71 procent wszystkich możliwych punktów. Ten dział testów obejmował potencjalne uderzenie głową pieszego w maskę samochodu oraz uderzenie nogą w przedni zderzak. Koniec końców, nowy Land Rover Defender zgarnął komplet pięciu gwiazdek w teście bezpieczeństwa.

Nasza redakcja również miała okazję przyjrzeć się bliżej temu modelowi i jeżeli jesteście ciekawi, jakie są jego właściwości terenowe, to odsyłamy was do naszego niedawnego filmu z Defenderem w roli głównej.

Źródło: Euro NCAP

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz