Audi A6 dostanie dodatkowy zastrzyk mocy

Podstawowy model doczekał się 265 KM mocy oraz 370 Nm momentu obrotowego.

Podstawowy model doczekał się 265 KM mocy oraz 370 Nm momentu obrotowego.

Nowy rok modelowy przynosi czasem pojazdom mniejsze, bądź większe zmiany, które w dużej mierze ograniczają się do kosmetyki. Audi postanowiło jednak nieznacznie wzmocnić swój podstawowy wariant A6 45 TFSI o kilkanaście dodatkowych koni mechanicznych, aby mógł on przyciągnąć do siebie nieco więcej klientów.

Niemiecka marka postanowiła podkręcić podstawowy 2-litrowy silnik z turbodoładowaniem o dodatkowe 13 KM, dzięki czemu oferuje on teraz 265 KM mocy. Dodatkowy zastrzyk energii nie wpłynął jednak na moment obrotowy, który nadal wynosi 370 Nm maksymalnego momentu obrotowego, który przekazywany jest na wszystkie koła przy pomocy siedmiobiegowej, dwusprzęgłowej, automatycznej skrzyni biegów.

Nie jest to jednak jedyna wprowadzona zmiana, Audi A6 otrzymało również czarny pakiet wizualny, który wprowadza wykończoną na czarno kratkę grilla, wloty powietrza, obudowy lusterek oraz obramowania szyb. Do wnętrza natomiast trafiła czarna podsufitka, a wcześniejsze wstawki z naturalnego drewna orzechowego zostały zastąpione naturalnym drobnoziarnistym drewnem jesionowym. Klienci mogą również zdecydować się na opcjonalny pakiet Sport z zestawem 20-calowych aluminiowych obręczy oraz sztywniejszym zawieszeniem.

W standardowym wyposażeniu znalazła się trójstrefowa automatyczna klimatyzacja, elektrycznie podgrzewane przednie siedzenia, adaptacyjny tempomat, system Audi Side Assist oraz funkcja ostrzegania pasażerów przed wysiadaniem.

Audi A6 Sport 45 TFSI z roku modelowego 2021 trafi do sprzedaży pod koniec roku i jego cena wzrośnie o około 2 tysiące złotych względem zeszłorocznej edycji.

2020 Audi A6 Allroad – zdjęcia z naszego testu

Zdjęcia: Michał Śniadek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz