Kia wprowadzi nowe logo w 2021 roku

Będzie to część planu strategicznego marki.

Będzie to część planu strategicznego marki.

Kia ostatnimi czasy nieznacznie odświeżyła gamę modeli w swojej ofercie oraz wprowadziła w Europie własną usługę ładowania pojazdów elektrycznych. Jednak jest to jedynie zalążek tego, co w ramach „Planu S” planuje wprowadzić południowokoreańska marka. Więcej nowości znajdziemy już za kilka miesięcy, w czym jedną z nich będzie wprowadzenie do pojazdów nowego logo.

Wcześnie wspomniany „Plan S” oznaczający „Zmianę” zostanie wprowadzony przez markę już w 2021 roku. Według danych, do których dotarł portal Automotive News, dyrektor generalny Kia, Ho Sung Song chce, aby marka była „bardziej dynamiczna, stylowa i pomysłowa”, z większym naciskiem na pojazdy elektryczne. Według tych założeń do 2025 roku w ofercie marki ma znaleźć się 11 samochodów elektrycznych, co związane będzie z ogromną inwestycję w wysokości 25 miliardów dolarów.

Musimy się na to wszystko przygotować, stosując zaawansowane środki zaradcze. Postaramy się ustalić nasz nowy cel dla klientów wraz z ponownym wprowadzeniem naszej marki.

Ho Sung Song, dyrektor generalny Kia

Nowe modele elektryczne Kii będą korzystać z nowej, współdzielonej z Hyundaiem platformy Electric-Global Modular Platform, która jest stosunkowo tania w produkcji. Dzięki temu koncern mógłby zaoferować pojazdy elektryczne w przystępnej cenie, co według marki, mogłoby pozwolić jej uzyskać co najmniej 20 procent światowej sprzedaży do 2025 roku.

Nowy plan zakłada również nieznaczny rebranding marki, który będzie związany z wprowadzeniem nowego logo, które zostało pierwszy raz zaprezentowane na elektrycznym samochodzie koncepcyjnym Imagine w 2019 roku, a kilka miesięcy później wyciekły jego dane patentowe, co zmusiło markę do jego oficjalnego potwierdzenia. Teraz już wiemy, że trafi ono już do pierwszych produkcyjnych modeli, które zostaną zaprezentowane już w przyszłym roku.

Nowe logo Kii przyjmuje tradycyjny znak słowny i nadaje mu ostry, pochylony wygląd, nadając mu bardziej nowoczesny wygląd. Wszystkie litery łączą się ze sobą, a same logo zostało pozbawione charakterystycznej okrągłej obwódki, która od samego początku towarzyszyła marce. Będzie to nawiązywać to zmian, jakie zajdą w południowokoreańskiej marce.

Kia Imagine Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Automotive News

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz