Zdjęcia szpiegowskie

BMW M3 Touring przyłapane na zakamuflowanych testach

Jeszcze dwa lata dzielą nas od premiery usportowionego kombi.

Jeszcze dwa lata dzielą nas od premiery usportowionego kombi.

Do niedawna BMW M3 w praktyczniejszej wersji było jedynie niespełnionym snem fanów usportowionej rodziny z bawarskim rodowodem. Jednak w ostatnim czasie uległo to niespodziewanej zmianie, a M3 Touring nabrało realnego kształtu i zostało zatwierdzone przez niemiecką markę. Następnie w przeciągu zaledwie kilkudziesięciu godzin mogliśmy zobaczyć je na pierwszej wizualizacji, a już teraz możemy przyjrzeć się modelowi w pełnej okazałości dzięki kolejnym zdjęciom szpiegowskim.

Jeżeli spodziewaliście się dużych zmian w wyglądzie modelu, to niestety musimy was rozczarować. BMW M3 Touring otrzyma identyczny przód, co niedawno zaprezentowany sedan z usportowionej rodziny z ogromną kratką grilla i dużymi wlotami powietrza w dolnej części zderzaka. Pojazd otrzymał również nieco elegantszą linię wydłużonego dachu, dzięki czemu jego profil wydaje się być nieznacznie smuklejszy. Tylna część pojazdu przypomina natomiast tradycyjne kombi Serii 3, które doczekało się nieco bardziej wyeksponowanego zderzaka, szerszych błotników oraz czterech końcówek układu wydechowego.

We wnętrzu BMW M3 Touring spocznie popularny 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik rzędowy z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje 480 KM mocy i 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jednak jak przystało na rodzinę spod szyldu „M”, model doczeka się topowej odmiany Competition oferującej 510 KM moc oraz 650 Nm momentu obrotowego. Spodziewamy się, że M3 Touring zadebiutuje z napędem na tylne koła, a w następnych miesiącach do oferty powinna trafić wersja z napędem na wszystkie koła.

Niestety na premierę BMW M3 Touring będziemy musieli poczekać jeszcze około 2 lata, gdyż model znajduje się dopiero we wczesnej fazie rozwoju. Istnieje również szansa, że do jego debiutu w 2022 roku może nieznacznie zmienić się jego wygląd.

2022 BMW M3 Touring – zdjęcia szpiegowskie, październik 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Motor1

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz