Projekt nowej Hondy Civic wyciekł do sieci

Projektanci postanowi nieco stonować wygląd kompaktowego Civica XI generacji.

Projektanci postanowi nieco stonować wygląd kompaktowego Civica XI generacji.

Japońska marka w lipcu bieżącego roku poinformowała, że premiera jedenastej już generacji Hondy Civic zadebiutuje wiosną 2021 roku, jednak nie otrzymaliśmy wtedy żadnych konkretów dotyczących jej wyglądu, czy też wprowadzonych zmian. Niemniej jednak marka musiała zgłosić projekt do biura patentowego, który ostatecznie wyciekł do sieci i został opublikowany przez forum Civic XI.

Projektanci z kraju kwitnącej wiśni postanowili nieznacznie stonować wygląd modelu względem bieżącej generacji. Pojazd otrzymał delikatniejszy przód z bardziej trapezowymi reflektorami oraz dwupoziomową kratką grilla z niewielkim otworem pod znaczkiem marki. Co ciekawe patrząc na zdjęcia możemy dojść do wniosku, że Civic został pozbawiony bocznych wlotów powietrza w rogach zderzaka i zastąpiły je jedynie wstawki, które dodają projektowi nieco charakteru.

Zmienił się również nieznacznie profil pojazdu, który utracił kilka przetłoczeń, a wzdłuż samochodu pociągnięte zostały jedynie dwie linie. Pierwsza z nich rozpoczyna się przy przedniej masce i prowadzi do tylnych świateł, druga zaś umiejscowiona została w okolicy progów bocznych. Dopełnienie zmian znajdziemy w tylnej części pojazdu, do której trafiły przemodelowane światła o bardziej pudełkowatym kształcie, które zostały połączone nieco łukowatym paskiem świetlnym. Dodatkowo sam tylny zderzak otrzymał prostszy design z nieco kwadratowym kształtem.

Wiemy również, że Honda przeniesie produkcję wszystkich wersji Civica ze Swindon w Anglii do Ameryki Północnej. Dodatkowo japońska marka potwierdziła już tradycyjną wersję sedana dla nadchodzącego modelu, a krążące zdjęcia szpiegowskie zaświadczają o trwających pracach nad topową odmiana Type R, która, według najnowszych pogłosek, zostanie wyposażona w 2-litrowy, czterocylindrowy silnik rzędowy z turbodoładowaniem, który będzie wytwarzał około 400 KM mocy.

Honda Civic XI generacji

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Civic XI

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz