Hybrydowy Mercedes Klasy S trafi na rynek europejski

Hybrydowa S Klasa zaoferuje nam 517 KM mocy oraz do 100 km zasięgu na samym prądzie.

Hybrydowa S Klasa zaoferuje nam 517 KM mocy oraz do 100 km zasięgu na samym prądzie.

Nowy Mercedes Klasy S był od wielu miesięcy wyczekiwany przez fanów motoryzacji, a jego premiera należy do najgorętszych w tym roku. Model otrzymał nowoczesne technologie bezpieczeństwa, które być może w kolejnych latach znajdą się na standardowej liście wyposażenia innych pojazdów. Jednak nowa Klasa S to również dodatkowy zastrzyk mocy w jednostkach napędowych, a w Europie oznacza również potężną hybrydę typu plug-in.

Polecany film z naszego kanału

Hybrydowy model otrzymał nazwę S580e i został wyposażony w standardowy 3-litrowy, 6-cylindrowy silnik rzędowy z turbodoładowaniem, co podstawowy wariant S500. Jednak motor ten wspierany jest przez silnik elektryczny zamontowany na skrzyni biegów i pakiet akumulatorów o pojemności 28 kWh, co pozwala osiągnąć łącznie 517 KM mocy.

W przypadku samochodu napędzanego przez hybrydowy układ napędowy moc pełni drugorzędną rolę, a najważniejszy jest dystans, jaki możemy przejechać na samym prądzie. Dzięki zastosowaniu dwa razy większych akumulatorów niż w poprzednim modelu S650e, hybrydowa Klasa S może przejechać do 100 km na jednym ładowaniu według cyklu WLTP. Warto również dodać, że jak na ten moment wariant S580e pojawi się tylko i wyłącznie w Europie.

W ofercie nowej Klasy S znajduje się również kilka innych wersji. Podstawowy Mercedes S500 zostanie wyposażony w 3-litrowy, 6-cylindrowy silnik rzędowy z turbodoładowaniem oraz systemem EQ Boost, który zapewnia 435 KM mocy oraz 521 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc przenoszona jest na wszystkie koła, a EQ Boost zapewnia podczas krótkich serii dodatkowy zastrzyk mocy w wysokości 21 KM mocy oraz 250 Nm momentu obrotowego.

Oczko wyżej znajduje się S580 z 4-litrową V8 z podwójnym turbodoładowaniem, która zapewni 475 KM mocy oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. W obu przypadkach jednostka napędowa została połączona z 9-biegowym automatem i pozwoli rozpędzić się pojazdom maksymalnie do 209 km na godzinę. Dodatkowo obejmują one pięć trybów jazdy: Eco, Comfort, Sport, Sport Plus oraz Individual.

2021 Mercedes-Benz Klasy S

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Autocar

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz