Supersamochody

Hybrydowy McLaren zadebiutuje już w 2021 roku

Pojazd będzie korzystał z całkowicie nowej platformy przeznaczonej dla pojazdów zelektryzowanych.

Pojazd będzie korzystał z całkowicie nowej platformy przeznaczonej dla pojazdów zelektryzowanych.

McLaren posiada już dość spore doświadczenie w projektowaniu hybrydowych układów napędowych. Po wypuszczeniu hybrydowych modeli P1 oraz Speedtail, nadszedł czas, aby przygotować nową płytę podłogową, które będzie dedykowana dla pojazdów elektrycznych, a pierwszy samochód, który zostanie na niej oparty zadebiutuje już w przyszłym roku.

McLaren projektując nową platformę wyszedł z założenia, że supersamochód musi być najlżejszy, jak to tylko możliwe. Stąd też nowa platforma w większym stopniu wykorzystuje włókno węglowe, aby jak najbardziej zredukować masę pojazdu oraz zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo. Według brytyjskiej marki nowa platforma opiera się na „innowacyjnych, pierwszych na świecie procesach i technikach usuwania nadmiernej masy, zmniejszania całkowitej masy pojazdu, a także dalszej poprawy atrybutów bezpieczeństwa”.

Polecany film z naszego kanału

Możemy się również spodziewać, że zapowiadany hybrydowy McLaren będzie jedynie początkiem ery elektryfikacji w brytyjskiej marce. Nowa platforma opisywana jest jako elastyczna, stąd też zapewne w najbliższym czasie zostanie na niej opartych kilka kolejnych modeli, wśród których nie zabraknie hybryd, czy może nawet pojazdów elektrycznych.

Sam dyrektor generalny McLarena, Mike Flewitt powiedział, że nowa platforma utoruje drogę dla pierwszego w pełni elektrycznego modelu od brytyjskiej marki, jednak nie zapowiedział, kiedy możemy się go spodziewać. W poprzednim oświadczeniu Mike Flewitt powiedział, że „zwycięstwo w wyścigu wagowym” jest priorytetem, ponieważ elektryfikacja przejmuje kontrolę. Aby osiągnąć ten cel marka zainwestowała 65 milionów dolarów w w McLaren Composites Technology Center, które zostało otwarte w 2018 roku i posłuży do opracowania nowej platformy intensywnie wykorzystującej włókna węglowe, która będzie stanowić podstawę wielu modeli w nadchodzących latach.

2020 McLaren MV614 Hybrid Prototype – zdjęcia szpiegowskie, luty 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

zdjęcia szpiegowskie: Motor1

Źródło: Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz