Lazante zaprezentowało edycję specjalną LM 25 dla siedmiu modeli McLarena

Brytyjska firma świętuje w ten sposób 25. rocznicę zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Le Mans z 1995 roku.

Brytyjska firma świętuje w ten sposób 25. rocznicę zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Le Mans z 1995 roku.

Zespół Lazante Motorsport należący do Lazante Limited odniósł zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1995 roku, kiedy to kierowcy brytyjskiej drużyny zasiedli za kierownicą McLarena F1 GTR. Z okazji 25 rocznicy tego historycznego zwycięstwa firma postanowiła przygotować edycję specjalną LM 25, która będzie dostępna dla aż 7 modelu McLarena.

Polecany film z naszego kanału

Każdy z modeli został polakierowany farbą Ueno Grey, która nawiązuje do używanych przez zespół barw Tokyo Ueno Clinic. Oczywiście całe nadwozie otrzymało różne odcienie szarości, które dodają pojazdowi sportowego charakteru i świetnie uzupełniają barwione na szaro włókno węglowe, które trafiło do wielu elementów nadwozia.

Oprócz tego McLareny otrzymały nowe, szare felgi z włókna węglowego o pięcioramiennym wzorze, które wraz z tytanowymi śrubami ważą o 7 kg mniej niż ich standardowe odpowiedniki. Tuż za nimi znalazły się złote zaciski hamulcowe, które dobrze kontrastują z szarością i dodają pojazdom nieco elegancji. Na karoserii nie mogło także zabraknąć numeru 59, który widniał również na historycznym F1 GTR oraz napisu „LM 25”, który znalazł się na bocznych wstawkach.

Niestety firma nie wprowadziła żadnych zmian w jednostkach napędowych, stąd też edycja limitowana zaoferuje nam bazowe silniki. Do wnętrza natomiast trafiły fotele prosto z McLarena F1 GTR, a na ich zagłówkach znalazł się napis „LM 25”. Całość dopełniają kontrastujące złote przełączniki oraz pedały, które dobrze komponują się z czerwono-niebieskimi akcentami.

Według PistonHeads.com, każdy z siedmiu LM 25 firmy będzie oparty na innym modelu McLarena. Do tej pory wymienione sześć z nich: 600 LT i 765LT w wersji coupe oraz spider, a także Senna i Senna GTR.

McLareny LM 25 od Lazante

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: PistonHeads.com via Motor1

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz