Limuzyna na bazie Ferrari 360 Modena została wystawiona na sprzedaż

Jeżeli kochasz Ferrari lub uwielbiasz ich wygląd lepiej nie zagłębiaj się dalej.

Jeżeli kochasz Ferrari lub uwielbiasz ich wygląd, lepiej nie zagłębiaj się dalej.

Każdy z nas kojarzy choć jeden film z Frankensteinem i imię to nie jest mu obce. W ręce szalonego naukowca wpada martwy człowiek, którego to postanawia ożywić… scenariusz ten przestaje być śmieszny, gdy wydarzy się to naprawdę, a zamiast człowieka do szalonego inżyniera trafia sprawne Ferrari.

Ferrari 360 Modena jest bardzo pięknym i kultowym coupe, które może zachwycać swoim wyglądem i niebagatelną ceną. Niestety jeden z egzemplarzy został w 2012 roku sprowadzony z Wielkiej Brytanii do Australii, gdzie postanowiono przeciąć go w połowie oraz przekształcić w limuzynę.

Model sam w sobie posiada aluminiowe nadwozie i podwozie, stąd też jego „przedłużenie” zostało wykonane z tych samych materiałów. Idąc dalej wydłużony dach, panele bocznych i tylnych drzwi zostały wykonane z włókna węglowego, co pozwoliło zachować w miarę niską wagę tego wybryku motoryzacji.

We wnętrzu znalazło się miejsce dla ośmiu osób z iście luksusowym wyposażeniem w formie dwóch telewizorów, potężnego systemu audio, kolorowych światełek oraz baru. Limuzyna nadal napędzana jest 3,6-litrowym, wolnossącym V8, które generuje 400 KM mocy i o dziwo zostało połączone ze skrzynią biegów pochodzącą z Subaru Liberty GT.

Jeżeli limuzyna nie wywołała u was mdłości, a co gorsza przypadła wam do gustu, to możecie ją nabyć na stronie carsales. To nietypowe Ferrari 360 Modena zostało wycenione na 399.999 dolarów australijskich, czyli ponad milion złotych i ma za sobą przejechane 65 000 km.

Limuzyna na bazie Ferrari 360 Modena została wystawiona na sprzedaż

2003 Ferrari 360 Modena Limuzyna

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: Carsales

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz