Lexus LC F ostatecznie nie powstanie?

Według japońskiego źródła, prace nad długo wyczekiwanym Lexusem LC F zostały przerwane.

Według japońskiego źródła, prace nad długo wyczekiwanym Lexusem LC F zostały przerwane.

Wszyscy fani motoryzacji pokładali w tym modelu ogromne nadzieje. Wszak miał on przewyższyć doskonałego LFA, który dziesięć lat temu przeszedł do legendy i wysławił japońską markę na cały świat. Prace nad nim rozpoczęły się już wiele lat tamu, a jego domniemana premiera nieustannie przesuwała się w czasie. Teraz istnieje zagrożenie, że projekt został anulowany.

Ta smutna informacja pochodzi od japońskiego magazynu Mag-X, który nie podaje konkretnej przyczyny zakończenia prac nad niedoszłą legendą. Autorzy zamieszczonego tam tekstu spekulują jednak, że aktualna sytuacja na świecie miała na to ogromny wpływ.

Polecany film z naszego kanału

Innym ważnym aspektem, który mógł mieć wpływ na tę potencjalną decyzje było niskie zapotrzebowanie na tego typu samochody, w stosunku do cieszących się coraz większą popularnością crossoverów i SUV-ów. Na łamach japońskiego pisma pojawiła się również informacja, że podwójnie turbodoładowana V8, która miała spocząć w LC F trafi w przyszłości do bieżącej wersji modelu, jednak najpewniej zostanie nieco „uspokojona”.

Należy jednak pamiętać, że powyższe informacje nie zostały potwierdzone przez markę, stąd też powinniśmy traktować je jako plotkę niż jako fakty. Pod koniec zeszłego roku Lexus oficjalnie potwierdził prace nad wspominanym V8, a ostatnio prototyp LC F przyłapano na testach w kwietniu 2019 roku.

2022 Lexus LC F – zdjęcia szpiegowskie

Kwiecień 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Mag-X

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz