Lexus NX wkrótce będzie hybrydą Plug-In

Japońska marka zastrzegła znak towarowy NX 450h+.

Japońska marka zastrzegła znak towarowy NX 450h+.

Podejście Lexusa do kwestii hybrydyzacji dosyć wyraźnie odbiega od niemieckich konkurentów firmy. Gdy BMW czy Mercedes-Benz stawiają przede wszystkim na hybrydy typu plug-in, Japończycy mają w swojej ofercie tylko tradycyjne układy hybrydowe, a od jesieni zeszłego roku dopiero pierwszy całkowicie elektryczny pojazd. Strategia producenta prawdopodobnie niebawem ulegnie zmianie, co sugeruje niedawno zarezerwowany znak towarowy.

Na starym kontynencie producent zarejestrował patent na nazwy „NX 350h” oraz „NX 450h+”. O ile pierwszy będzie mocniejszym wydaniem dostępnej aktualnie hybrydy NX 300h, tak wersja NX 450h+ prawdopodobnie odnosi się do zupełnie nowego dla marki układu napędowego.

Według źródła z którego pochodzi informacja chodzi właśnie o hybrydę typu plug-in, Lexus NX miałby przejąć napęd po Toyocie RAV4 Prime. Napęd ten opiera się na benzynowym, wolnossącym silniku o pojemności 2,5-litra, który współpracuje z dwoma jednostkami elektrycznymi, łączna ich moc wynosi nieco ponad 300 koni mechanicznych.

Model Toyoty i Lexusa są podobne do siebie względem rozmiarów i wagi, co oznacza, że ich osiągi byłyby prawie identyczne. NX 450h+ potrzebowałby więc 5,8 sekundy aby rozpędzić się do 100 km/h, a przy wykorzystaniu samej energii elektrycznej mógłby przejechać nawet do 62 kilometrów.

Zaznaczmy, że są to na ten czas jedynie przypuszczenia. Jeżeli jednak okażą się być trafne, to ciężko przewidzieć, kiedy bylibyśmy świadkami premiery pierwszej hybrydy plug-in Lexusa.

2018 Lexus NX 300h

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Mach-E Club

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz