Supersamochody

Hybrydowy McLaren typu Plug-In zadebiutuje jeszcze w tym roku

Oficjalnie informacje mówią, że ma przyspieszać do 100 km/h w 2,3 s i mieć silnik V6.

Oficjalnie informacje mówią, że ma przyspieszać do 100 km/h w 2,3 s i mieć silnik V6.

Auto jeszcze nie ma oficjalnej nazwy, jednak pewne jest, że będzie to nieco inna hybryda niż P1, czy Speedtail. Auto ma być przystępne cenowo i należeć do rodziny Super Series. Jakiś czas temu została zapowiedziana sama platforma, a dziś McLaren oficjalnie potwierdził, że zobaczymy od razu pełnoprawny samochód przygotowany do produkcji.

Główną jednostką napędową będzie zupełnie nowy silnik V6 o pojemności ok. 3 litrów. Jednostka zostanie zoptymalizowana pod względem współpracy z silnikiem elektrycznym, gdyż nie będzie ona występować w gamie producenta osobno. Na pokładzie znajdziemy akumulator o pojemności ok. 5 kWh, a łączna waga wszystkich komponentów związanych z elektryfikacją łącznie wynosić ma niecałe 30 kilogramów.

W kwestii osiągów i zasięgu, Mike Flewitt, dyrektor generalny McLarena, oficjalnie zapowiedział, że zasięg na wyłącznie silniku elektrycznym wynosić będzie ok. 20 mil (32 kilometry). Nowy model ma przyspieszać od 0 do 100 km/h w czasie 2,3 sekundy.

Podczas ostatnich wypowiedzi, Mike Flewitt, dyrektor generalny McLarena, zdradził, że wykorzystywana w tym momencie przez markę 4-litrowa jednostka V8 pozostanie jeszcze przez długi czas w użyciu. Mimo to firma rozpoczęła prace nad nowym silnikiem V6, który przygotowany ma zostać specjalnie pod współpracę z elektrycznym motorem. Aktualny plan producenta z Woking zakłada, że w ciągu 3-4 lat wszystkie modele zostaną zhybrydyzowane.

2020 McLaren MV614 Hybrid Prototype – zdjęcia szpiegowskie, luty 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

zdjęcia szpiegowskie: Motor1

źródło: Autocar, McLaren

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz