Wyciekły informacje dotyczące jednostek napędowych nowego Mercedesa SL

Najmocniejsza będzie wersja hybrydowa oznaczona jako SL 73e 4MATIC+.

Najmocniejsza będzie wersja hybrydowa oznaczona jako SL 73e 4MATIC+, która zaoferuje nawet do 800 KM.

O tym, że Mercedes-Benz pracuje wraz z oddziałem AMG nad nową generacją modelu SL usłyszeliśmy pierwszy raz na wiosnę zeszłego roku. Kilka dni później dostaliśmy potwierdzenie, że nie są to słowa rzucane na wiatr, ponieważ niemiecki koncern wysłał na testy muła testowego sprawdzającego jeden z silników, jaki trafi na pokład pojazdu. Na początku tego roku mieliśmy za to okazję pierwszy raz przyjrzeć się maszynie, kiedy ta transportowana była prawdopodobnie na jeden z pierwszych zakamuflowanych testów.

Chociaż samochód bardzo szczelnie pokryty został siatką maskującą, to pomimo tego możemy zobaczyć, że mamy do czynienia z charakternym autem o sportowej duszy. Nadwozie jest długie i smukłe, a przedni zderzak otrzyma duże wloty powietrza i liczne przetłoczenia. Tył przypomina ten z Mercedesa-AMG GT, jednak nie powinno to dziwić, ponieważ nowa generacja Mercedesa SL, powstaje wspólnie z nowym wydaniem AMG GT, auta dzielą między sobą nawet tę samą płytę podłogową MSA, stworzoną specjalnie pod sportowe pojazdy.

O sportowym charakterze maszyny nie decyduje jednak jej wygląd oraz platforma, a przede wszystkim jednostki napędowe jakie znajdują się pod jej maską. Do sieci trafił właśnie przeciek, pokazujący listę oznaczeń układów napędowych SL. Przedstawia się ona następująco.

Bazowa wersja to SL 43, która jako jedyna nie będzie posiadać napędu na cztery koła 4MATIC. Następnie mamy SL 53, SL 53 e, czyli hybrydowy wariant oraz całkowicie spalinowy ale mocniejszy SL 55 S. Wyżej w hierarchii znajduje się SL 63, a topowa odmiana to SL 73 e. O ile o 5 pierwszych wersjach nie mamy żadnych informacji, tak o najmocniejszym, hybrydowy napędzie krąży wiele plotek.

Bazą układu ma być 4-litrowy silnik benzynowy V8 wspomagany podwójnym turbo. Motor współpracować ma z jednym bądź kilkoma jednostkami elektrycznymi, z którymi wspólnie stworzy hybrydę typu plug-in. Łączna moc zestawu wynosić ma około 800 koni mechanicznych, co oznacza, że nowy SL były potencjalnie najmocniejszym autem oferowanym przez Mercedesa-AMG.

Premiera auta będzie miała miejsce prawdopodobnie w przyszłym roku, do salonów nowy Mercedes SL trafi w takim wypadku w 2022 roku.

2022 Mercedes-Benz SL – pierwsze zdjęcia szpiegowskie

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Mercedes-fans.de

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz