Lancia Ypsilon otrzyma niebawem hybrydowy układ napędowy

Samochód żyje, ma się dobrze i idzie z duchem czasu.

Samochód żyje, ma się dobrze i idzie z duchem czasu.

Podczas lata ubiegłego roku pisaliśmy o tym, że Lancia, pomimo posiadania w ofercie jednego samochodu, sprzedaje rocznie więcej maszyn niż cała Alfa Romeo. Chociaż wydawało się być to absurdalne, to dane opublikowanych przez Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów były dla Alfy bezlitosne.

Lancia dalej ma się w miarę dobrze i nie przestała walczyć o utrzymanie się na liście producentów motoryzacyjnych. Obecny w ofercie Ypsilon idzie z duchem czasu i otrzyma niebawem miękki hybrydowy układ napędowy, wszystko za sprawą tego, że ewolucja ta dotknęła już bliźniacze modele, Fiata 500 oraz Fiata Panda.

Lancia wykorzystywać będzie dokładnie ten sam napęd, oparty na 1-litrowym, 3-cylindrowym silniku benzynowym FireFly o mocy 70 koni mechanicznych, który współpracuje z 12-woltową jednostką elektryczną. Dzięki wspomaganiu konwencjonalnego motoru przez mały układ elektryczny, zużycie paliwa spaść ma o około 20% w porównaniu z wersją posiadająca jedynie spalinowa jednostkę.

Nic nie zmieni się w sprawie dostępności samochodu. Jeżeli chcecie kupić nową Lancię, to musicie wybrać się do Włoch, ponieważ tylko tam istnieje możliwość kupna samochodu z salonu. Cena bazowa za hybrydowego Ypsilona wynosi 14,450 euro, a więc nieco ponad 60 tysięcy złotych.

2020 Lancia Ypsilon Monogram

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Lancia

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz