Peugeot zaprezentował model 508 Sport Engineered

Samochód posiada hybrydowy układ napędowy zapewniający 350 koni mechanicznych oraz bardziej sportowe nadwozie.

Samochód posiada hybrydowy układ napędowy zapewniający 350 koni mechanicznych oraz bardziej sportowe nadwozie.

Peugeot 508 Sport Engineered w koncepcyjnej wersji zaprezentowany został w zeszłym roku podczas Genewskich targów motoryzacyjnych. Teraz, po niespełna roku od tamtego wydarzenia, francuska marka pochwaliła się autem w produkcyjnej już formie.

Za napędzanie maszyny odpowiedzialna jest hybrydowa jednostka napędowa typu plug-in, bazująca na benzynowym silniku o pojemności skokowej 1,6-litra z czterema cylindrami, która współpracuje z dwoma jednostkami elektrycznymi. Konwencjonalny motor sam w sobie zapewnia 200 koni mechaniczny, jednak dzięki współpracy z elektrycznymi silnikami, cała moc układu wynosi łącznie 350 koni. Dzięki rozmieszczeniu jednostek zasilanych energią elektryczną na obu osiach auta, pojazd może pochwalić się napędem na wszystkie koła.

Peugeot nie pochwalił się tym, jakie osiągi oferuje pojazd. Koncepcyjna wersja sprzed roku posiadała 50 koni mechanicznych więcej i do 100 km/h rozpędzała się w 4,3 sekundy. Produkcyjny model powinien osiągać tę prędkość w nieco mniej niż 5 sekund.

Względem bazowego modelu Peugeota 508, wersja Sport Engineered posiada również zmodyfikowane nadwozie. Przedni zderzak został przemodelowany i otrzymał splitter, progi zostały dodatkowo obudowane, a z tyłu pojawił się dyfuzor. Niestety nie wiemy jakie zmiany wprowadzone zostały we wnętrzu maszyny, spodziewamy się jednak sportowych foteli oraz innych materiałów, jakie posłużyły do obszycia kokpitu.

Publicznie auto zaprezentowane zostanie w najbliższym czasie, jednak z pewnością nie będą to targi motoryzacyjne w Genewie, ponieważ Peugeot zrezygnował z brania w nich udziału.

2020 Peugeot 508 Sport Engineered

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Peugeot

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz