Oto Volkswagen Touareg R Plug-In Hybrid

Auto dysponuje mocą ponad 460 koni mechanicznych, to więcej niż Touareg z 4-litrowym V8!

Auto dysponuje mocą ponad 460 koni mechanicznych, to więcej niż Touareg z 4-litrowym V8!

Równo rok temu Volkswagen ogłosił wspaniałą informację dla osób kochających wielolitrażowe, potężne silniki. Do oferty Touarega dołączyła 4-litrowa jednostka diesla V8, co było dla nas sporym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę, że coraz więcej producentów motoryzacyjnych rezygnuje z wykorzystania takich silników. Teraz niemiecka marka zaprezentowała jeszcze potężniejszy odpowiednik modelu, jednak z bardziej ekologicznym układem napędowym.

Volkswagen Touareg R Plug-In Hybrid napędzany jest przez 3-litrowy silnik V6, który współpracuje z pojedyncza jednostką elektryczną. Łączna moc zestawu wynosi 462 koni mechanicznych oraz 700 niutonometrów maksymalnego obrotu momentowego. Dla porównania, wspomniany Touareg z V8 diesla ma mniej koni bo 421, jednak aż 900 niutonometrów maksymalnego obrotu momentowego.

Touareg R Plug-In Hybrid może przejechać za pomocą jedynie jednostki elektrycznej około 48 kilometrów z maksymalną prędkością 140 km/h. Przy wykorzystaniu obu motorów, auto rozpędza się do 100 km/h w czasie poniżej 5 sekund, a prędkość maksymalna ograniczona jest elektronicznie do 250 km/h.

Z układem napędowym współpracuje 8-biegowa, automatyczna przekładnia. Maszyna posiada również zaawansowany napęd na wszystkie koła, w którym centralny mechanizm różnicowy Torsen współpracuje z systemem 4Motion. W zależności od sytuacji do 70 procent mocy może zostać przesłane na przednią oś lub do 80 procent na tylne koła.

Jeżeli chodzi o zmiany wizualne, względem zwykłej wersji Touarega, to auto posiada inne zderzaki oraz światła, ciemny grill, a w dodatku osadzone może zostać nawet na 22-calowych felgach. W standardzie otrzymujemy jednak mniejsze, 20-calowe koła. Nie mogło zabraknąć oczywiście emblematów „R” umieszczonych w kokpicie jak i na nadwoziu. Wnętrze zyskało ponadto dedykowaną tapicerkę oraz sportową kierownicę.

Publiczny debiut samochodu będzie miał miejsce na zbliżających się wielkimi krokami targach motoryzacyjnych w Genewie.

Volkswagen Touareg R Plug-In Hybrid

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Volkswagen

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz