Samochody elektryczne

Rimac mówi „nie” dla SUV-ów

Chorwacka marka specjalizująca się w produkcji elektrycznych hipersamochodów nie ma w planach stworzenia SUV-a.

Chorwacka marka specjalizująca się w produkcji elektrycznych hipersamochodów nie ma w planach stworzenia SUV-a.

O tym, że od kilku lat na rynku motoryzacyjnym panują SUV-y nie trzeba nikomu przypominać, wystarczy przejrzeć oferty kilku producentów i ich nowości, aby zobaczyć w jakie pojazdu koncerny motoryzacyjne aktualnie najbardziej inwestują. Ostatnio do grona firm, które posiadają w swoim portfolio duże gabarytowo auto dołączył Aston Martin, który zaprezentował światu swojego pierwszego SUV-a.

Są jednak marki, które zbuntowane są przeciwko systemowi. Jedną z nich jest chorwacki Rimac. Firma znana jest z produkowania elektrycznych hipersamochodów o super opływowych kształtach i nie zamierza tego zmieniać. Poinformował o tym sam szef przedsiębiorstwa Mate Rimac.

W wywiadzie dla Top Gear zapewnił, że jego marka definitywnie nie ma w planach stworzenia SUV-a. Dodał jednak, że sam osobiście nie ma nic przeciwko temu typowi nadwozia i rozumie, dlaczego coraz więcej producentów decyduje się na takie auto. Powód jest banalny – firmy motoryzacyjne nie mogą po prostu ignorować trendów i pragnienia swoich klientów, odnośnie posiadania wysokich samochodów.

Pod względem biznesowym rozumiem dlaczego tak wiele marek oferuje SUV-y. Można zadowolić entuzjastów sportowych sylwetek, albo mieć przedsiębiorstwo, który przetrwa. Co wybierasz? Oczywiście decydujesz się przetrwać.

Mate Rimac, szef Rimaca

Chorwaci w marcu przyszłego roku podczas trwania tragów motoryzacyjnych w Genewie zaprezentują produkcyjną wersję elektrycznego hipersamochodu Rimac C_Two. Samochód ma się nieznacznie różnić od konceptów ukazywanych przy okazji różnych wydarzeń na przestrzeni ostatnich dwóch lat i najpewniej zachowa dokładnie taki sam napęd. To oznacza, że źródłem mocy będą cztery silniki elektryczne o łącznej mocy 1914 KM i generujące aż 2300 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

2019 Rimac C_Two Concept Galactic White

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Top Gear

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz