Moto Filmy

Jeep Wrangler kontra Skoda Kodiaq RS

Amerykański 2-litrowy silnik benzynowy kontra 2 litrowy czeski diesel. Który okaże się szybszy?

Amerykański 2-litrowy silnik benzynowy kontra 2-litrowy czeski diesel. Który okaże się szybszy?

Pomimo tego, że do wyścigów drag zdecydowanie bardziej nadają się samochody typu muscle czy sportowe supersamochody, to nic nie szkodzi, aby na linii startu obok siebie postawić dwa SUV-y z silnikami służącymi do jazdy na co dzień.

Żółty Jeep Wrangler dumnie prezentuje amerykańską motoryzację. Na pokładzie drzemie 2-litrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem generujący 275 koni mechanicznych i 400 Nm. Jednostka sprzężona jest z automatyczną skrzynią biegów, która przekazuje moc silnika na wszystkie koła maszyny.

Szara Skoda Kodiaq RS to czeski zawodnik zarządzany przez niemieckiego szefa, który pochwalić się może turbodoładowanym, 2-litrowym dieslem zapewniającym 240 KM oraz 500 Nm. Jednostka współpracuje z 9-biegową skrzynią DSG z podwójnym sprzęgłem i podobnie jak swój przeciwnik posiada napęd na obie osie.

Oprócz standardowego zestawienia, tym razem auta staną do pojedynku dwukrotnie. Jeep Wrangler posiada demontowalne nadwozie oraz drzwi, dzięki czemu może być znacznie lżejszy, jednak jeszcze bardziej mniej aerodynamiczny. Aby utrudnić Skodzie zwycięstwo, wszystkie elementy Jeepa zostały zapakowane do przestronnego Kodiaqa RS.

Jeep Wrangler kontra Skoda Kodiaq RS

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz