BMW 330e Plug-In oficjalnie zaprezentowane

Po praktycznej wersji Touring, przyszedł czas na hybrydowy debiut.

Po praktycznej wersji Touring, przyszedł czas na hybrydowy debiut.

BMW kontynuuje rozwijanie oferty nowej Serii 3. W czerwcu mieliśmy okazję poznać auto w wersji Touring, teraz niemiecka marka zaprezentowała hybrydowy odpowiednik auta 330e Plug-In.

Układ napędowy samochodu bazuje na 2-litrowej, spalinowej jednostce TwinPower Turbo, która zapewnia 186 koni mechanicznych. Elektryczny silnik dodaje do tego kolejne 114 KM, tym samym łączna moc napędu wynosi 255 koni mechanicznych. Na pokładzie samochodu umieszczony został do tego system XtraBoost, który uruchamia się przy włączeniu trybu sport. Dzięki niemu na 10 sekund otrzymujemy dodatkowe 40 KM mocy, przez co chwilowo nasz pojazd dysponuje blisko 300 KM.

Auto do 100 km/h rozpędza się w czasie 5,9 sekund, prędkość maksymalna wynosi 230 km/h. BMW nie określiło jednak, czy te dane zebrane zostały przy użyciu XtraBoost. Korzystając wyłącznie z silnika elektrycznego rozpędzić się możemy do 140 km/h. Umieszczone od tylnymi siedzeniami, obok baku paliwa baterie 12 kWh przy pełnym naładowaniu pozwalają na przejechanie na energii elektrycznej od 59 do 66 kilometrów.

Jeżeli zdecydujemy się na zakup auta, dobrać możemy do naszego pojazdu wersję wyposażenia M Sport, jednak niestety nie wpłynie ona jakkolwiek na osiągi. Na pokładzie znajdzie się jednak adaptacyjne zawieszenie oraz hamulce z serii M.

Jak na ten czas niemiecka marka nie udostępniła cennika samochodu. Wiemy jednak, że latem przyszłego roku do oferty trafi również BMW 330e Plug-In w bardziej praktycznej wersji Touring.

BMW 330e Plug-In

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz