Miłośnik Lego Technic stworzył McLarena 720S według własnego projektu

Stworzenie pierwszego modelu zajęło mu aż dwa lata.

Stworzenie pierwszego modelu zajęło mu aż dwa lata.

Supersamochód został odtworzony w skali 1:8 i robi piorunujące wrażenie. Autor podpisujący się jako Charbel zadbał o każdy najdrobniejszy szczegół konstrukcji. Model posiada pełne nadwozie samonośne zbudowane z czarnych klocków LEGO, na który nałożone zostały białe elementy nadwozia.

Dbałość o detale jest niesamowita. Z przodu znajdziemy w pełni odtworzone reflektory, przeloty powietrza, czy zakrzywioną maskę, a z tyłu idealnie zrobione światła, spoiler z możliwością wysunięcia. Nie mogło oczywiście zabraknąć również otwieranych do góry drzwi, które robią niesamowite wrażenie.

Gdyby tego było mało, model posiada w pełni sprawne, niezależne zawieszenie, skrętne przednie koła oraz funkcjonalną, 8-stopniową skrzynię biegów.

Jeśli macie ochotę zbudować taki model w zaciszu swoich czterech ścian, to niestety musicie się obejść smakiem. Aktualnie ma instrukcji jak takiego McLarena zbudować. Autor projektu zapowiedział, że z przyjemnością podzieli się instrukcjami, jednak ich stworzenie zajmie kilka miesięcy.

Miłośnik Lego Technic stworzył McLarena 720S według własnego projektu

McLaren 720S z Lego Technic

źródło: Euro Bricks

TEST: BMW 430i Coupe G22 - jednak zbyt duże, czy zbyt małe?

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz