XE SV Project 8 Touring – nowa bestia od Jaguara

Te same osiągi, jednak w nieco mniej agresywnym nadwoziu.

Te same osiągi, jednak w nieco mniej agresywnym nadwoziu.

Jaguar XE SV Project 8 to prawdziwa bestia, która przyciągnęła wzrok wszystkich. Jest to kompletnie przebudowany samochód, który z Jaguarem XE łączy jedynie nazwa. Na nowo zaprojektowano zawieszenie, przełożenie napędu, układ hamulcowy, usztywniono nadwozie klatką bezpieczeństwa, na klapie bagażnika pojawił się ogromny spoiler, a pod maskę zainstalowano 5-litrowe V8 generujące 600 KM. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,3 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 320 km/h (200 mph).

Zobacz też: The Grand Tour: Jaguar XE Project 8

Mając na uwadze, że samochód średnio nadaje się do codziennej jazdy z ogromnym splitterem oraz masywnym spoilerem z tyłu, Jaguar postanowił stworzyć wersję Touring, która będzie dedykowana głównie do poruszania się w warunkach drogowych. Posiada ten same parametry silnika, jednak prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do „tylko” 300 km/h. Przeprojektowana została aerodynamika pojazdu, aby wciąż gwarantować ogromny docisk i przyczepność z zaledwie małą nakładką na bagażnik.

Wersja Touring będzie jeszcze bardziej ekskluzywna. Łączna produkcja będzie ograniczona do zaledwie 15 egzemplarzy. Klienci do wyboru mają cztery lakiery nadwozia – Valencia Orange, Velocity Blue, Corris Grey Satin i British Racing Green. Przypomnijmy, że „zwykła odmiana” Project 8 jest ograniczona do 300 egzemplarzy.

Jaguar XE SV Project 8 Touring

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz