Supersamochody

Aston Martin Vantage AMR – z manualem i o 100 kg lżejszy

Specjalna edycja Astona Martina Vantage będzie ograniczona do zaledwie 200 egzemplarzy.

Specjalna edycja Astona Martina Vantage będzie ograniczona do zaledwie 200 egzemplarzy.

Aston Martin przygotował nie lada gratkę dla fanów tradycyjnych samochodów sportowych. Właśnie zadebiutował Vantage w specjalnej wersji AMR, która wprowadza szereg małych zmian, które zmieniają ten model nie do poznania.

Sam silnik pozostał bez zmian. Nadal produkuje 510 KM (375 kW) oraz 685 Nm maksymalnego momentu obrotowego, a napęd przekazywany jest na tylne koła. Zmieniony został jednak sposób – zamiast 8-biegowej skrzyni automatycznej, teraz znajdziemy 7-biegowy manual od firmy Graziano.

Skrzynia biegów została zaprojektowana w układzie dog-leg, co oznacza, że pierwszy bieg wrzucamy do dołu, a biegi od drugiego do siódmego są już rozmieszczone tradycyjnie w układzie H. Połączono ją z systemem AMSHIFT, który sam stosuje międzygazy.

Co ciekawe, zastosowanie nowej manualnej skrzyni biegów oraz ceramicznego układu hamulcowego, pozwoliło obniżyć maskę auta o 95 kilogramów względem zwykłego modelu Vantage.

Jeśli chodzi o osiągi, to tutaj widzimy znaczną przewagę skrzyni automatycznej. AMR mimo niższej masy jest wolniejszy na prostej o 0,4 sekundy, gdy zmierzymy mu czas od 0 do 100 km/h. Prędkość maksymalna nie uległa zmianie i wynosi 314 km/h (185 mph).

Aston Martin Vantage AMR powstanie w stricte ograniczonej liczbie egzemplarzy. Brytyjczycy przewidzieli produkcję wyłącznie 200 sztuk tej wyjątkowej maszyny z czego 141 będzie dostępne w kolorach Sabiro Blue, Onyx Black, China Grey lub White Stone, a pozostałe 59 będzie serią „Vantage 59” i polakierowane zostanie lakierem Stirling Green widocznym na zdjęciach w galerii poniżej.

Aston Martin Vantage AMR

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz