Supersamochody

BMW planuje 700-konny supersamochód

Wygląda na to, że BMW oficjalnie przymierza się do produkcji nowego supersamochodu z prawdziwego zdarzenia.

Wygląda na to, że BMW oficjalnie przymierza się do produkcji nowego supersamochodu z prawdziwego zdarzenia.

BMW jest marką która od zawsze cieszyła się szczególną popularnością. Przez niedawne premiery nowego BMW Serii 3 oraz Serii 8 jej powodzenie w ostatnim czasie dodatkowo wzrosło. Według najświeższych informacji niemiecka marka nie zamierza przerywać tej passy i zdecydowała się na ogromny projekt, którego wynikiem ma być powstanie do 2023 roku jej pierwszego supersamochodu.

Nie jest to szczególne zaskoczenie, patrząc na to, że kilka wysoko postawionych osób w firmie od dłuższego czasu myślało o rozpoczęciu prac na takim pojazdem. Nie mniej jednak jest to wspaniała wiadomość nie tylko dla fanów bawarskiego koncernu, ale również dla całego świata motoryzacji.

Wiadomość o planach powstania supersamochodu dostarczył portal Autocar, który wielokrotnie potwierdził już swoją wiarygodność. Pojazd ma zastąpić dostępne aktualnie BMW i8 w portfolio firmy, jednak nie będzie niczym w rodzaju jego drugiej generacji. Odziedziczyć ma po nim jednak architekturę z włókna węglowego.

1,5-litrowy silnik z i8 zastąpiony zostanie sporo większa jednostką, najprawdopodobniej z sześcioma cylindrami. Dołączone zostaną do niego dodatkowo silniki elektryczne, a łączna moc układu napędowego wahać ma się w granicach 700-koni mechanicznych.

Cena maszyny wynosić ma około 147,500 dolarów, a więc ponad pół miliona złotych. Jest to jednak tylko wstępne przypuszczenie, a cena na pewno zostanie z czasem zwiększona, tym bardziej, że BMW i8 kupić możemy teraz od 634 tysięcy złotych.

BMW M1 Hommage

źródło: Motor1, Autocar

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz