Bugatti Divo – najbardziej hardcorowe Bugatti w historii!

Najnowszy francuski hipersamochód właśnie zadebiutował w Pebble Beach. Poznajcie przepiękne Bugatti Divo.

Najnowszy francuski hipersamochód właśnie zadebiutował w Pebble Beach. Poznajcie przepiękne Bugatti Divo.

Mamy nowego Boga w świecie motoryzacji. Bugatti właśnie zaprezentowało model Divo, którego nazwa, tłumacząc z języka włoskiego, oznacza dosłownie Bóstwo. 

Bugatti Divo to przede wszystkim zupełnie nowy, odważny design. Auto zerwało z dotychczasowymi kształtami, lecz zachowało znaki rozpoznawcze wszystkich modeli – charakterystyczny centralny wlot powietrza, centralną linię przecinającą całe nadwozie na pół, a także zaokrąglony element na bokach.

Tylny spoiler jest szerszy o 23% od tego w Chironie i tutaj również działa jako dodatkowy powietrzny hamulec. Nowy dyfuzor jest w stanie wytworzyć przeciążenie na poziomie 1,6 g. Zaawansowana aerodynamika nowego Bugatti generuje 90 kilogramów dodatkowego docisku.

Pod maską pracuje znany, 8-litrowy, 16-cylindrowy silnik w układzie W o mocy 1500 KM. W połączeniu z lepszą aerodynamiką, sztywniejszym zawieszeniem oraz obniżoną wagą pojazdu o 35 kg, udało się stworzyć samochód szybszy od Chirona na torze testowym o 8 sekund. Zaawansowana aerodynamika oraz dodatkowy docisk spowodowały, że Divo jest wolniejszy na prostej. Jego prędkość maksymalna wynosi 380 km/h (236 mph), co jest o 40 km/h wolniej od elektronicznego ograniczenia w Chironie.

Bugatti Divo będzie ograniczony do zaledwie 40 egzemplarzy. Każdy z nich to wydatek 5 mln euro (bez podatków) i wszystkie z nich zostały już wyprzedane.

Bugatti Divo

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

2 thoughts on “Bugatti Divo – najbardziej hardcorowe Bugatti w historii!

 • 25 sierpnia 2018 at 02:31
  Permalink

  fajny ten francuski samochód

  Reply
 • 8 lutego 2019 at 14:35
  Permalink

  ,,co jest o 40 km/h wolniej od elektronicznego ograniczenia w Chironie”- gimnazjalista wam pisał ten tekst w przerwie między majzą a pszyrką?

  Reply

Dodaj komentarz