Koniec Demona – Dodge zbudował ostatni egzemplarz 840-konnego Challengera

Dodge zbudował ostatniego Challengera SRT Demon i zostanie on przekazany na aukcję jeszcze w tym miesiącu. Ostatni egzemplarz został wyprodukowany

Dodge zbudował ostatniego Challengera SRT Demon i zostanie on przekazany na aukcję jeszcze w tym miesiącu.

Ostatni egzemplarz został wyprodukowany 30 maja w Brampton Assembly Plant w Kanadzie i jest końcem pewnej ery muscle-carów. Łącznie zostało wyprodukowane 3300 sztuk Demona, a to wszystko w ciągu zaledwie jednego roku.

Demon został zaprezentowany nieco ponad rok temu podczas New York Auto Show w 2017 roku. Spotkał się z wielką fanfarą, ponieważ Dodge twierdził, że samochód jest najszybszym na świecie modelem produkcyjnym z czasem 0-96 km/h wynoszącym 2,3 sekundy. Demon szczycił się również najszybszym na świecie czasem na 1/4 mili dla samochodu produkcyjnego – 9,65 sekundy przy 225 km/h. Niesamowite osiągi zawdzięcza 6,2-litrowemu silnikowi V8 HEMI, który generuje 840 KM oraz 1042 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Samochód trafi na aukcję Barrett-Jackson Northeast pod koniec miesiąca i będzie dostępny w pakiecie „The Ultimate Last Chance”, w który obok ostatniego Demona otrzymamy również ostatniego Vipera.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz